Pátek, 15 Listopad, 2019
DNES JE STANDART KRITIZOVAT VŠE A KAŽDÉHO

Vždy jsem měl jistou představu o romských aktivistech, kterou jsem v sobě živil po mnoho let. V této představě, jsem je viděl jako bojovníky za naše práva, měl je za ty, kteří podpoří každou dobrou myšlenku či aktivitu pro naši lepší budoucnost. Dnes se musím přiznat, že jsem se mýlil a realita je jiná.

V naší republice jsou stovky, možná i tisíce aktivistů pracujících s Romy. Většina z nich jsou lidé, kterým opravdu záleží na naší budoucnosti. Pomáhají v terénu a obětují spoustu svého času, pro zlepšení životních podmínek naší komunity. Pak je tu ta druhá sorta „lepších Romů“, kteří zkritizují vše, co se vytvoří, vybuduje, vybojuje. Mají potřebu hledat ve všem to zlé a špatné jako například v obecné informovanosti, informacím o vzdělanosti či práva.

Budete – li si pozorně číst jejich komentáře na sociálních sítích, potom zjistíte, že jsou snad ve všech skupinách a tam se dokážou dohadovat s kde kým. Jsou to odborníci na každé odvětví lidské činnosti. Vyznají se ve financích, politice, žurnalistice i vaření, jsou prostě jak „do voza tak i do koča“. Jejich arogance a pocit geniality v nich vyvolává nadřazenost nad každým, kdo si dovolí něco tvořit, nebo projevit svůj názor.


Závěr
Přeji každému, kdo pro nás Romy něco buduje, tvoří, píše, zpívá, nebo je politik, aby se nenechal odradit. Obyčejní Romové to vnímají jako pomoc a dobrou věc. Vám géniům a kritikům všech a všeho, přeji hodně úspěchů a méně zloby v osobním životě.

Líbil se vám článek?

Ohodnoťte ho!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hodnocení:

Jeho příspěvky vám přinesou profily osobností, zajímavosti ze světa. Má na starosti provoz webového portálu.

Archiv

Denní archiv

Listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sledujte nás

INSTAGRAM

YOUTUBE