Pátek, 15 Listopad, 2019
Chorvatsko řeší nepokoje mezi majoritou a Romy
Ondřej Gina ml.
Ondřej Gina

1. 6. 2019 protestovalo víc jak hodinu tisíc lidí proti Romům v Čakovec, Chorvatsko.

Díky pohotovému televiznímu reportérovi N1 se celý průběh monitoroval.

Demonstrace proti Romům – Čakovec Chorvatsko

Díky pohotovému televiznímu reportérovi N1 se celý průběh monitoroval.

Proslovy účastníků demonstrace byly častokrát velmi rasistické a uráželi Romy tím nejhorším způsobem. Na celou akci dohlížela policie, avšak jen symbolicky. I když slyšela výroky, které byly protizákonné, nezasáhla! My se společně podíváme na citace některých řečníků.

Občané Čakovcu a jejich názor na Romy /citace jsou psány doslovně a bez úprav/

„Problém je v tom, že cikáni mají příliš mnoho pravomocí a výhod. Dostávají sociální pomoc a nestarají se o děti, mají jich příliš mnoho. Pokud spáchají trestní čim, policie nic nezmůže protože jsou neregistrovaní. Naši politici použili evropské peníze na řešení cikánského problému k získání ratingu. A CIKÁNI ?Pokud musí zaplatit například odpadky, tak je nezaplatí, kdo je tedy druhořadý občan? Já neznám nikoho, kdo by z nich pracoval. “

Další řečník

„Jedná se o dlouhodobý zločin způsobený nevzdělaností, zneužíváním sociálních dávek. Děti 14,16 a 17 tvoří 70% kriminality. V Međimurje, nejsou žádné nenávistné projevy, ale chceme zpět harmonický život, který byl cikány poškozen

Starosta města Pribislevac – Višnja Ivačić

„V tomto století nesmíme dovolit takovým lidem chodit do obchodu a škol. Vyzývám vládu, úřad pro národnostní menšiny a ministerstva, aby přijeli do Medjimurje. Zajímalo by mě, kde skončily obrovské miliardy, které měly řešit problém cikánů. Plně podporuji řečníky , kteří vyjádřili své názory a znepokojení s celou situací. Nacionalismus je na vzestupu a v budoucnu bude pokračovat, pokud neexistuje politika jednoho národa.Je tu obava z počtu cikánů v našich městech. Jejich ženy rodí i deset dětí. Potom nikdo nemůže říci, že cikáni jsou zde ohroženi. Navíc dostávají měsíční příjem.“

Další řečník

„Dost bylo toho cikánského zločinu. Nejsme v cikánském státě,tohle je Chorvatsko a s nimi to v naší zemi nebude fungovat.Věci lze vyřešit jednoduše – zbavit je sociálních práv. V Chorvatsku je spousta našich chudých lidí , kteří nic nedostávají. “řekl nám Miroslav Jazmic na otázku, proč přišel na protest.

Prohlášení Aliance Romů v Chorvatské republice „KALI SARA „

„Romové jsou marginalizováni: ve vzdělávání a zaměstnání, v přístupu ke zboží a službám. V průměru mají mnohem horší životní podmínky a kvalitu života než chorvatská populace. Studie ukazují, že téměř každá třetí Romka nebo Rom pociťují diskriminaci alespoň jednou ročně. Téměř jedna pětina Romů a Romských žen byla během svého života fyzicky napadena z důvodu svého etnického původu. Bohužel takové případy obecně nejsou dostatečně sankcionovány i když představují porušení zákonů a lidských práv. Mají negativní vliv na romské obyvatelstvo .“

Líbil se vám článek?

Ohodnoťte ho!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hodnocení:

Jeho příspěvky vám přinesou profily osobností, zajímavosti ze světa. Má na starosti provoz webového portálu.

13 Komentáře

Chacapuri Marhaba 6. 6. 2019 at 19:37

Aktivní
Chacapuri Marhaba Co k tomu dodat na jedny straně vysoke procento Romů se doposud ne začlenilo do majoritni společnosti na druhý straně politici jak v Česku či na Slovensku a ted v Chorvatsku peníze ktere dostávají od evropské unie na integraci Romů a vzdělávání používají pro jiné uceli. Je na čase aby romove meli svoji stranu ktera bude moct zasáhnout do těchto problémů a bojovalo zato aby prostředky z EU pro integraci Romů skutečného byli použity pro účely na ktere jsou tyto Fin prostředky určeny. Pani Hudečka vazim si vás proto bojujte zato aby byla založena strana Romů to jedině co je potřeba a hlavně aby tuto stranu vedl či vedla osoba ktera bude vést stranu a bojovat za práva Romů. Mohu doporučit pani Advokátku Kláru Samkovou.jeto velice schopna právnička a dobra v politice .

Rudolf Tippan 6. 6. 2019 at 19:39

Dlouhodobě neřešené problémy, potom jedna jiskra zažehne oheň. Již delší čas situaci sleduji, v celé Evropě existují celé komunity lidí, kteří čekají jen na vhodnou příležitost k útokům nejen na Romy. Existují scénáře ze kterých my Romové nebudeme mít radost. Zamysleme se, kolika lidmi disponují bezpečnostní sbory? Dokáží nám zajistit bezpečí? Odpovím Vám, bezpečnostní sbory, policie, armáda, aktivní zálohy, jsou schopné pokrýt 4 velká česká města. Plzeň, Praha, Brno, Ostrava, co zbytek republiky? Existují plány na vznik městských gard, kdo v nich bude sloužit? Romové? Věřte mi, jednou to dopadne tak, že si pro nás budou chodit domů se seznamem. Kolik mladých Romů se zajímá o sport, armádu, zbraně? V pátek je zábava ve Varech hraje Gypsy Culy, to jo ….

Ladislav Gabi Jano 6. 6. 2019 at 19:40

Chorvatsko bylo vždy fašistické , V Chorvatsku byl postaven koncentrační tábor ve kterém se praktikovalo mučení jak ve středověku. U městečka Jasanovac Ustašovci umučily bezmála jeden a půl milionu lidí. Nejvíce trpěli romové .a židé.

Josef Ligos 6. 6. 2019 at 19:41

Situacia je v celej európe napätá ako struna. Raz ta struna praskne a nastane druhý holokaust.

Emil Ondo 6. 6. 2019 at 19:43

Pomálu a jistě se to stupňuje , myslím si , že nikdo z vládních činitelů s celé EU to řešit nechce a teď se bude čekat , až to bouchne a to potom bude mazec.

Lydia Liduška Lidi 6. 6. 2019 at 19:45

Ja som tiež romka ale nekradnem som zo slušnej rodiny a pravdu poviem hambim sa za niektorich

Denisa Pavel Ratouský 6. 6. 2019 at 19:47

Stidim se za některych Romů je to katastrofa jak nás pak ty slušní co děláme hází do jednoho pytle

Miluška Rusenková 6. 6. 2019 at 19:48

Denisa Pavel Ratouský : o gadze na keren zadne rozdilos!! ko savo hino!! po storici SE tohle deje !! amenca! oda lenghere vyhovorky!! dareso len musinel pre amende the jel!! jon amen nadzahnen.!! ? a den duma sar thebo sakones dzenes dzanenas!..

lenka Emmerich 6. 6. 2019 at 19:50

Zachindo Balkanos nikda nahas lace fasisty zachymen , on hine kajse hnusna narodos brutalno as hnus ,,Avenas andro khera a murdaren sa avri le murse le caven le romnien . 90 letech andro yugoslavia ..o soudedy pes vymurdarnas hoj jek has muslimos a aver krestanos , O sere cingernas znasilninenas ,sar neandrtalci..fuj nasti len avri acav .. Core roma

Milan Herminy 6. 6. 2019 at 19:51

ti co mluvi proti romum ani nerikejte ze jste taky roma ,vsak pockejte az pujdete a budete vsichni za „dratem“…..

Zoltan Vano 6. 6. 2019 at 19:52

Chorvátsko vždy bolo fašisticke, oni kolaborovali s Hitlerom, ustasovci boli boli veľmi krutý, robili najväčšie zverstvá, boli horší ako Nemci, to isté ako banderovci na Ukrajine, tam tiež robia progromi na Rómov, pokiaľ sa Rómovia nespoja v celej Európe tak bude zle.

Nada Bartosova 7. 6. 2019 at 18:46

Není to stejné téma , stejný odkaz ale tak strašně podobný na můj komentář . Vysvětlím odkaz sdílený kamarádem s facebooku na téma 2 světová válka . Kde jeden s našich kmetu se ohradil že mladá generace a historie . Že vlastně nevíme nic . Každý den historii dokumenty z válek a zlu . Ano každý den a co na to mladá generace . Kdo jak chápe a pobral historii je jen že si vybírá zas jen předsudky , útočí se zas jen z důvodů pro jinou náboženskou víru , pro jinou barvu pleti . Kdo vychovává dnešní mládež- generaci ? To je těžká otázka ale mám zato že stará generace . Také ti co jsou u moci a mají moc rozhodovat o našich životech . Vždy jen vláda a to ze všech koutu světa . Romové a naše hromadné přehlížení , ustupování . Je naše zkáza . Takže ani s historii se nikdo neponaučí rasistické zlo stále přetrvává a sílí ….

Gorol Štefan 7. 6. 2019 at 18:49

Romové v celé Evropě jsou okrajová záležitost ,, bude ještě hůř ,, To je ta Romská ,,nesoudružnost ,,závist ,,nenávist , nás povede v celé v Evropě tam kde majorita bude mít Romy na mušku .

Miluska Rusenkova – Gorol Štefan o roma nasilu khamen le gorenge pes the vyrovninel!!? kana ada Rom dokazinel!?? the maskarpeste. phes nasti nikda dovakheren!!!???? le gorrenge phes bykendam Vase zumin!!!amaro romiben!!?bari lach romani!!!sasthes the bachtales …o dhel thumenca.

Diskuze uzavřena.

Archiv

Denní archiv

Listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sledujte nás

INSTAGRAM

YOUTUBE