Pátek, 15 Listopad, 2019
Při odletu z Čech do Británie nás označovaly G jako Gypsy

Díky médiím a aktuální situaci ve Velké Británii , se zavzpomínalo také na nás Romy. Jak to s námi bylo a co nás čeká, podle čtenářů Extra-story ?

V říjnu 1999 potvrdil tehdejší manažer ČSA v Londýně David Thomas, že již od roku 1998 nechal v seznamech cestujících označovat Romy – nebo lidi, kteří jako Romové vypadají – letící z Prahy do Velké Británie. Po kritice veřejnosti se s označováním Romů skončilo, ale již v roce 2001 zavedla Británie na ruzyňském letišti v Praze předběžné kontroly. Opatření bylo reakcí na dlouhodobý příliv romských azylantů do Velké Británie.

„Požádali jsme Prahu, aby nás informovala o cikánských rodinách. Prostě mně jenom oznámili, že je jich tam pět, deset, dvacet,”  sdělil novinářům v roce 1999 David Thomas, který tehdy pracoval jako manažer ČSA na londýnském letišti Heathrow.  Toto už dnes nikdo nepožaduje, ale přehled o těch, kteří přilétají do Británie existuje. V současné době se odhaduje počet českých občanů romské národnosti žijících ve Velké Británii na šedesát tisíc. 

Na závěr článku tohoto webu se autor vyjádřil na adresu Romů takto: „Závěrem nezbývá, než popřát všem našim občanům pobývajícím ve Velké Británii, aby i po Brexitu mohli zůstat ve svém novém multietnickém domově“. 

To byla hozená rukavice pro majoritu, která se začala vyjadřovat posměšně a hulvátsky . Tady jsou některé komentáře k nahlédnutí.

Bohuslav Vladyka Ano. Toto etnikum je u nás opravdu dlouhodobě diskriminováno. Dostávají podle nich jen malé dávky a byt na vybydlení až poté co zdevastují ten předchozí. Taky jsou diskriminováni tím, že jim spousta podnikatelů nechce dát práci v kanceláři, služební auto a sekretářku. A přitom je to mezi nima samej vysokoškolsky vzdělanej Ynteligent(to tvrdé y jsem tam napsal schválně) kterej nemá o práci rukama zájem. Tak holt musejí táhnout, tak jako celá staletí tam, kde je ještě neznaj a uvěřej jim. Když se v dřívějších dobách začala znenadání ztrácet ve vesnicích drůbež a různé produkty, tak se místní rozhlíželi po okolí, zda nejsou někde zaparkovány maringotky. Ono pojmenování tohoto etnika nebylo jen tak. V drtivé většině zemí je to označení pro člověka, kterej lže a dělá neplechu. Bohužel, těch slušných je opravdu pomálu.
Zkuste se ted podívat na to sídliště v Mostě. Město tam přestalo každej den uklízet a už tam je pod oknama pěknej bordel. Ani odpadky do popelnic nejsou ochotni vynést a kdo z nás by se takhle choval ke svénu blízkému okolí. Dycky Most.

Renata Soudková Máte pravdu. Vypravovala mě máma, že když je někdo uviděl jak se blíží, honem rychle se obíhala vesnice a lidé si zavírali a zamykali co jen šlo. Hlavně drůbež aj.
Ono je to i teď. Jakmile se někde objeví, je malér na světě.

Vladimír Rozhon Ano buďme upřímní a přejme jim,aby v Británii vydrželi i po brexitu.Přece nedopustíme, aby jim výstup z EU pokazil jejich spokojený život,který by vedl k nucenému opuštění Británie!!!

Hana Márová Ano, o tom by mohli vyprávět třeba obyvatelé obce Obrnice, která před časem dostala různé ceny za začleňování romů. Stačilo několik rodin, které se „pro velký úspěch“ vrátily z Británie a všechno bylo v háji. Rozbitá hřiště, zničené byty a řada dětí v pokročilém školním věku, které do školy v Británii evidentně nechodily a neuměly ani česky ani anglicky (s výjimkou pouličních sprosťáren).
Ovšem Romea bude neustále omílat těch několik, kteří se tam uchytili a pracují. Například bývalého policistu Toráka, který si ovšem popularitu vydobyl jen tím, že se snažil usměrnit ve městě slovenské a české cikány tak, aby se tam s nimi dalo jakž tak dalo žít.

Josef Kolabza Lidé na obrázku, chtějí v GB žádat o práci, mají potřebu budovat kvalitní kapitalismus a západní hodnoty. Tady v ČR jsou stále nedoceněni, protože neumíme využít jejich pracovní a morální potenciál. Každý z těchto občanů, je velmi pracovitý, dá se říct, dříč a fachman. 60 000 těchto indoevropanů na trhu práce v budování GB, jistě povede k přijemnému rozkvětu této země.

Marcela Karešová Ta posledni veta me fakt pobavila: „Závěrem nezbývá, než popřát všem našim občanům pobývajícím ve Velké Británii, aby i po Brexitu mohli zůstat ve svém novém multietnickém domově.“ Cili v jednoduche cestine- doufejme, ze uz se snad nikdy nevratite 😀

Petr Bednář panebože,co když nám těch 60 000 po brexitu vrátí….

Takto si o nás píše majorita v Čechách. Co říct na závěr? Doufám, že jednou tito lidé dostanou rozum a jejich komentáře nebudu muset dávat na web. Je to ponižující a nedůstojné myšlení, hloupých pseudo-intelektuálů.

Líbil se vám článek?

Ohodnoťte ho!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hodnocení:

Jeho příspěvky vám přinesou profily osobností, zajímavosti ze světa. Má na starosti provoz webového portálu.

Archiv

Denní archiv

Listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sledujte nás

INSTAGRAM

YOUTUBE