Pátek, 15 Listopad, 2019
Zaujalo nás – Jane Bouvier z Marseile
Autorka příspěvku
Marta Hudečková

Snad každý z nás má několik desítek, stovek a možná i víc facebookových přátel. Já jich mám taky požehnaně a mám to štěstí, že větší část znám osobně. Jednu z těch virtuálních přátel jsem našla v mezinárodní fb skupině. Je to 46tiletá Jane Bouvier z Marseile, vystudovala psychologii a stará se o naše děti z osady, která je na okraji města, totožná s těmi na Slovensku. Skoro každý den nás informuje o úspěších „jejich“ dětí. Někdy se dozvíme i o smutných zážitcích, které v tomto městě Romové zažívají.

Jane Bouvier a děti z osady

Naposledy to byla informace o tom, jak rodina s čtyřmi dětmi získala sociální byt, ale nájemníci je nevpustili do domu a sepsali petici proti jejich nastěhování. Město nájemníkům vyhovělo a romská rodina se octla na ulici. Těch pozitivních zpráv je naštěstí víc. Teď když to píšu, tak vlastně ani nevím, jestli je to v tomto století pozitivum. Jane zajišťuje pomocí sbírek učební pomůcky, které rozdává našim dětem při odchodu do školy. Podporuje je v pokračování ve studiu a k dosažení tak vyššího vzdělání.

Jane zajišťuje pomocí sbírek učební pomůcky


Jednou napsala:

Mám velkou radost! Představte si, v pozdních večerních hodinách mi zazvonil telefon a na druhé straně se ozval dvanáctiletý chlapec. Velmi stroze se zeptal, jestli mám nějaké sešity a knihy do školy. Domluvili jsme se, že hned ráno mu všechno potřebné do školy dám. Všechno jsem hned dala do batohu a nemohla se dočkat rána. No není to úžasné? Máme dalšího studenta, který určitě bude pokračovat ve vzdělání. Je to moc bystrý kluk, jenom neměl příležitost chodit do školy. Jsem šťastná za dalšího studenta!

Jane při rozvozu pomůcek


Určitě se někteří ptáte, proč píšu zrovna o jedné Francouzce, která dělá stejnou práci jako někteří z vás tady v Česku a na Slovensku. Možná by bylo dobré se zamyslet spíš nad tím, jestli v této době, tohoto století naší vladaři nevyměnili své sliby, povinnosti a lidskost za mocenství uměle vytvořených válek, zbrojení a mamonství.

Líbil se vám článek?

Ohodnoťte ho!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hodnocení:

Jeho příspěvky vám přinesou profily osobností, zajímavosti ze světa. Má na starosti provoz webového portálu.

Archiv

Denní archiv

Listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sledujte nás

INSTAGRAM

YOUTUBE